آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
شرایط آمریکا برای معافیت چین و ژاپن برای خرید نفت ایران چیست؟

در پی تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران و معافیت‌‌هایی که واشنگتن برای هشت کشور به مدت ۶ ماه قائل شده است، چین اجازه پیدا کرده …

شرایط آمریکا برای معافیت چین و ژاپن برای خرید نفت ایران چیست؟

در پی تحریم‌های نفتی آمریکا علیه ایران و معافیت‌‌هایی که واشنگتن برای هشت کشور به مدت ۶ ماه قائل شده است، چین اجازه پیدا کرده است روزانه Û³Û¶Û° هزار بشکه نفت خام از ایران خریداری کند.

این خبر را رویترز از منابع نزدیک به پرونده تحریم‌ها منتشر کرده است. به گفته این منابع آمریکا شرایط این خرید و روش پرداخت را نیز مشخص کرده است.

چین از ماه ژانویه تا سپتامبر ۲۰۱۸ بطور متوسط روزانه ۶۵۵ هزار بشکه نفت از ایران خریداری کرده است.

از سوی دیگر ژاپن نیز آماده می شود که واردات نفت از ایران را از سر بگیرد. بدنبال معافیت صادر شده از سوی آمریکا برای ژاپن، مقامات این کشور گفته‌اند که واردات نفت از ایران را بعد از توقفی کوتاه از سر می‌گیرند.

اواسط ماه سپتامبر ژاپن و کره جنوبی خرید نفت از ایران را متوقف کردند تا شرایط تحریم‌های آمریکا را بررسی کنند. ژاپن پیش از توقف واردات نفت از ایران روزانه Û±Û·Û² هزار بشکه نفت از ایران خریداری می کرد. ژاپن در سال Û²Û°Û±Û± روزانه Û³Û±Ûµ هزار بشکه نفت از ایران خریداری می کرد که در سال‌های اخیر آنرا به شدت کاهش داده بود.

مقامات ژاپنی از اظهار نظر در این مورد که توکیو قصد دارد چه مقدار نفت از ایران خریداری کند، خودداری کرده‌اند.

هیروشیگه سیکو، وزیر تجارت، اقتصاد و صنایع ژاپن در پاسخ به این پرسش که که آیا توکیو بعد از اتمام Û¶ ماه معافیت در نظر گرفته شده واردات نفت از ایران را به صفر خواهد رساند، گفت: «Ø§ÛŒÙ† موضوع بستگی به مذاکرات آینده بین توکیو و واشنگتن دارد.»

بر اساس معافیت‌ شش ماهه واردات نفت برای Û¸ کشور از سوی آمریکا، کشورهای ایتالیا، تایوان، ترکیه، ژاپن، چین، کره جنوبی، هند و یونان به مدت شش ماه از تحریم واردات نفت ایران معاف شده‌اند. یکی از دلایل این معافیت این بوده است که این کشورها، واردات نفت خود از ایران را به طور معناداری کاهش داده بودند.

در حال حاضر Û²Û° کشور واردات نفت خام از ایران را به صفر رسانده‌اند. ایران از ماه مه تاکنون حدود Û².Ûµ میلیارد دلار درآمد نفتی اش را از دست داده است و از ماه سپتامبر تاکنون حدود Û¸Û°Û° هزار بشکه از صادرات روزانه نفت خام‌اش کاسته شده است.

 ارسال در حدود 3 ماه قبل  ادامه مطلب »