آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
در صورت وجود شواهد کافی، تروریست‌های الاحوازیه را تحویل ایران می‌دهیم

سخنگوی وزارت خارجه دانمارک گفت در صورت وجود شواهد کافی، اعضای گروهک تروریستی الأحوازیه پس از محاکمه به ایران تحویل داده خواهند شد.

سخنگوی وزارت خارجه دانمارک گفت در صورت وجود شواهد کافی، اعضای گروهک تروریستی الأحوازیه پس از محاکمه به ایران تحویل داده خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری دی.آر، سخنگوی وزارت خارجه دانمارک در واکنش به درخواست همتای ایرانی خود گفت در صورت وجود شواهد کافی، اعضای گروهک تروریستی الأحوازیه پس از محاکمه به ایران تحویل داده خواهند شد.

«Ø³ÙˆØ±Ù† اسپرسن» در پاسخ به سوال یک خبرنگار که از او درباره درخواست دولت ایران از دانمارک برای تحویل اعضای گروهک الاحوازیه پرسید، تصریح کرد: «Ø§Ú¯Ø± ثابت شود افرادی در دانمارک حضور دارند که عضو این گروه تروریستی هستند یا ارتباطی با آن دارند، باید در دادگاه محاکمه شوند.»

وی سپس در واکنش به اظهارات «Ø¨Ù‡Ø±Ø§Ù… قاسمی» سخنگوی وزارت خارجه کشورمان که خواستار استرداد عاملان حمله تروریستی اهواز شده بود، گفت: «ÙÚ©Ø± می‌کنم اگر شواهد کافی برای اثبات آن وجود داشته باشد، باید این کار (استرداد متهمان به ایران) را انجام دهیم.»

روز شنبه، در پی حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز، وزارت امور خارجه ایران سفرای هلند و دانمارک را برای ارائه توضیحات احضار کرد. گفته می‌شود برخی از اعضای گروهک تروریستی الاحوازیه در این دو کشور اقامت دارند.

آندرس ساموئلسون، وزیر خارجه دانمارک، نیز روز گذشته ضمن محکوم کردن حمله تروریستی اهواز گفت این کشور در این باره تحقیق خواهد کرد و در صورتی که مشخص شود افرادی که در این حمله دست داشته‌اند، ارتباطی با دانمارک دارند، این موضوع طبیعتاً پیامدهایی به دنبال خواهد داشت.

سفارت دانمارک در تهران نیز به طور همزمان، حمله تروریستی اهواز را محکوم کرد. در پیام سفارت دانمارک آمده است: «Ø¯Ø§Ù†Ù…ارک حمله تروریستی وحشتناک روز شنبه در شهر اهواز در جنوب‌غرب ایران را به شدت محکوم می‌کند. ما به خانواده‌های قربانیان از جمله آن دسته از خانواده‌هایی که کودکان خود را از دست داده‌اند، تسلیت می‌گوییم.»

 ارسال در حدود 5 ماه قبل  ادامه مطلب »