آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
۱۳ خودروی سدان که شتاب زیر ۴ ثانیه‌ای دارند!

زمانی در دنیای خودروسازی لامبورگینی گالاردو LP 520-4 با پیشرانه ۱۰ سیلندر ۵٫۰ لیتری و قدرت خروجی ۵۱۳ اسب بخار می‌توانست شتاب ۰ تا ۱۰۰ خود را در ۴٫۰ ثانیه بدست آورد، اما امروزه برای سوپرکارها یا خودروهای اسپرت امروزی رقم بالای ۴ ثانیه برای شتاب یکی از نکات ضعف محسوب می‌شود. از این رو خودروسازان به دنبال ساخت خودروهای پرشتاب‌تر هستند. در این مطلب نگاهی به ۱۳ سدان پرشتاب برتر امروزی اشاره خواهیم کرد؛ پس همراه صندوف دیجیتال باشید.

۱) کادیلاک CTS-V

یک دهه پیش شاید مهندسان کادیلاک وجودشان را در این لیست غیرقابل باور می‌دانستند ولی حالا مدل حاضر می‌تواند تنها در ۳٫۷ ثانیه شتاب خود را از ۰ به ۱۰۰ برساند. این خودرو مجهز به پیشرانه سوپرشارژ ۸ سیلندر ۶٫۲ لیتری است که حداکثر ۶۴۰ اسب بخار و ۶۳۰ پوند فوت گشتاور تولید می‌کند.


۲) آئودی RS7

یکی از خودروهای سدان قدیمی در این لیست که پیشرانه ۸ سیلندر توئین توربو با قدرت خروجی ۵۶۰ اسب بخار و ۵۱۶ پوند فوت نیرو را به تمام چرخ‌های خودرو منتقل می‌کند و می‌تواند در ۳٫۶ ثانیه شتاب خود را از ۰ به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند.


۳) آلفا رومئو جولیا کوادریفولیو

یکی از سوپرکارهای موجود با محور چرخ‌های عقب مجهز به پیشرانه ۶ سیلندر توئین توربو ۲٫۹ لیتری با قدرت خروجی ۵۰۵ اسب بخار هست که تنها در ۳٫۸ ثانیه شتاب خود را از ۰ به ۱۰۰ می‌رساند. این خودرو توانسته در آزمایشات نوربرگرینگ سریع‌ترین سدان شناخته شود و حتی از لکسوس LFA و لامبورگینی گالاردو LP570-4 جلو بزند.


۴) سدان آئودی RS3

این خودروی سدان شاسی شبیه به فولکس‌واگن بیتل دارد و دارای پیشرانه ۵ سیلندر ۲٫۵ لیتر توربوشارژ با قدرت خروجی ۴۰۰ اسب بخار هست که در ۳٫۹ ثانیه شتاب خود را به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رساند.


۵) دوج شارژر هلکات

قدرت هلکات در بین خودروهای سدان سرآمد هست و دارای سوپرشارژ ۸ سیلندر Hemi با گنجایش ۶٫۲ لیتر است که با قدرت انفجاری ۷۰۷ اسب بخار می‌تواند در ۳٫۴ ثانیه شتاب خود را به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند.


۶) بی‌ام‌و M760i xDrive

این خودروی سوپرلوکس مجهز به پیشرانه توئین توربو ۶٫۶ لیتری با قدرت ۶۰۱ اسب بخار می‌تواند در ۳٫۶ ثانیه شتاب خود را از ۰ به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند و یکی از خودروهای سدان بی‌نظیر در بازار باشد.


۷) تسلا مدل S P100D

این رو هم بخون:

یکی از خودروهای برقی در تیپ سدان پرشتاب تسلا مدل S P100D هست که در ۲٫۵ ثانیه شتاب خود را به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت می‌رساند و حتی از بوگاتی ویرون غول آسا سریع‌تر رانده می‌شود.


۸) مرسدس AMG S63

در حالیکه تمام خودروهای AMG مرسدس بهترین شتاب‌ها را دارند؛ این خودروی سدان چهار درب با کارایی عالی و پیشرانه ۸ سیلندر توئین توربو ۴٫۰ لیتری و قدرت خروجی ۶۰۳ اسب بخار و ۶۶۴ پوند فوت حداکثر گشتاور می‌تواند در ۳٫۴ ثانیه شتاب خود را از ۰ به ۱۰۰ برساند.


۹) مرسدس AMG E63 S

یکی دیگر از مدل‌های AMG با پیشرانه ۸ سیلندر ۴٫۰ لیتری می‌تواند ۶۰۳ اسب بخار قدرت خروجی تولید کند و در ۳٫۳ ثانیه شتاب خود را از ۰ به ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت برساند و رقبایی مانند بی‌ام‌و M5 یا آئودی RS7 داشته باشد.


۱۰) بی‌ام‌و M5 Competition

بعد از سری مرسدس AMG این خودروهای بی‌ام‌و با سیستم محور تمام چرخ‌ها و مجهز به پیشرانه ۸ سیلندر توئین توربو ۴٫۴ لیتر و قدرت خروجی ۶۱۷ اسب بخار می‌تواند در ۳٫۱ ثانیه شتاب خود را از ۰ به ۱۰۰ برساند.


۱۱) پورشه پانامرا توربو S E-Hybrid

همانطوریکه می‌دانید پورشه مشهور به تولید خودروهای اسپرت در جهان است. این خودروی هیبریدی با پیشرانه توئین توربو شارژ ۸ سیلندری ۴٫۰ لیتری با قدرت خروجی ۶۸۰ اسب بخار و ۶۲۶ پوند فوت حداکثر گشتاور و گیربکس دو کلاچه PDK می‌تواند در ۳٫۲ ثانیه شتاب خود را از ۰ به ۱۰۰ برساند.


۱۲) مرسدس AMG GT 63 S چهار درب کوپه

یکی از جدیدترین مدل‌های مرسدس خودروی مذکور هست که شاسی یکسان همانند مدل E63 دارد و پیشرانه یکسانی در دل خود جای داده است. این خودرو سیستم تمام چرخ ۴Matic دارد و با پیشرانه ۸ سیلندر ۴٫۰ لیتری با قدرت خروجی ۶۳۰ اسب بخار می‌تواند در ۳٫۱ ثانیه شتاب خود را از ۰ به ۱۰۰ برساند.


۱۳) جگوار XE SV Project 8

یکی از سدان‌های اسپرت قدرتی جگوار XE همین نسخه مذکور هست که توسط دپارتمان طراحی خودروهای مخصوص جگوار لندروور ساخته شده و با پیشرانه ۸ سیلندر ۵٫۰ لیتری با قدرت خروجی ۵۹۲ اسب بخار و حداکثر گشتاور ۲۶۹ پوند فوت می‌تواند در ۳٫۳ ثانیه شتاب خود را از ۰ به ۱۰۰ برساند. به علاوه شتاب عالی این خودرو مدیون بدنه از جنس فیبر کربنی نیز هست.

نظر شما درباره این خودروهای پرشتاب سدان چیست؟

 ارسال در حدود 3 ماه قبل  ادامه مطلب »