آخرین مطالب ارسالی
Last Posts
آهنگ های ویژه
Best Posts
کاشت مو
بهترین سایت کاشت مو با کمترین قیمت
کلینیک زیبایی
انتقاد از پاداش نجومی ۹۸۷ مدیر دولتی

در حالی که مجلس همچنان مصر است که دولت باید طبق قانون حداقل حقوق کارمندان را ۲۰ درصد افزایش دهد، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس …

در حالی که مجلس همچنان مصر است که دولت باید طبق قانون حداقل حقوق کارمندان را ۲۰ درصد افزایش دهد، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن انتقاد از دولت در این خصوص اعلام کرد که مجبور هستیم نظر استفساریه را به صحن علنی مجلس ارائه دهیم. طبق گفته تاجگردون این در حالی است که ۹۸۷ مدیر دولتی بیش از ۴۰۰ میلیون تومان پاداش (پایان خدمت) بازنشستگی گرفته اند.

غلامرضا تاجگردون در برنامه گفت وگوی ویژه خبری اظهارکرد: آن چه که در مجلس تصویب شد، افزایش ۲۰ درصدی کف حقوق کارمندان بود و برای بقیه حقوق ها به روش پلکانی افزایش می یافت اما اکنون دولت افزایش حقوق را بین ۶ تا ۱۲ درصد اعمال کرده است. وی با بیان این که هرچه با دولت گفت وگو می‌کنیم نمی پذیرد، افزود: مجبور هستیم نظر استفساریه را برای افزایش حقوق کارمندان در مجلس به قانون تبدیل کنیم.

۹۸۷ مدیر با پاداش بیش از ۴۰۰ میلیون تومانی

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه گفت: با توجه به این که شکاف جدی بین پاداش بازنشستگان وجود داشت که باید حل می‌شد، در سال ۹۷ سقف پاداش را حدود ۲۸۰ میلیون تومان قرار دادیم اما افرادی که حقوق آن ها بیش از هشت میلیون تومان بود بر این اساس ضرر می‌کردند. تاجگردون افزود: ۹۸۷ نفر در دستگاه ها و شرکت‌های دولتی و بانک ها پاداش بازنشستگی بیش از ۴۰۰ میلیون تومان گرفته و آخر سال ۹۶ خود را بازنشسته کرده اند. وی گفت: ۲۰۰ نفر از این افراد بیش از ۶۰۰ میلیون تومان پاداش گرفته اند و فردی نیز یک میلیارد و ۲۸۰ میلیون تومان پاداش گرفته است.

دیوان محاسبات: درباره بازگشت به کار، عمل خلاف قانونی مشاهده نشد

تاجگردون مدعی شد افرادی  بعد از دریافت پاداش دوباره مشغول به کار شده اند که وی خواستار کنار گذاشتن آن ها توسط دولت شد. در این خصوص، عادل آذر، رئیس دیوان محاسبات هم گفت: در سطح استان ها مقامی که پاداش ۳۰۰ میلیونی دریافت کرده و به کار برگشته باشد، نداریم، اما در سطح وزارتخانه ها ۱۱ نفر در پایان سال ۹۶ بازنشسته شده اندو به گفته وی، این ۱۱ نفر از تبصره ۱ ماده واحده قانون ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان استفاده کرده اند و اگرچه بازگشت به کار بعد از دریافت پاداش خدمت در عرف اداری پسندیده نیست، اما این ۱۱ نفر از فرصت قانونی برای حضور دوباره در کار استفاده کردند.

 ارسال در حدود 5 ماه قبل  ادامه مطلب »